rtk m1600 hibrit roket motoru

Hibrit roket motorları, sıvı ve katı yakıtların birleşimini kullanarak daha güvenli, durdurulabilir ve çevre dostu bir roket itki sistemi sağlarlar. Sıvı oksidanla temas ederek itme üreten katı yakıtla birlikte çalışırlar. Bu özellikleri sayesinde küçük ölçekli uzay araştırmaları, suborbital uçuşlar ve yüksek irtifa uçuşları gibi alanlarda potansiyel uygulamalara sahiptirler ve gelecekte daha fazla gelişme ve kullanım alanları sunabilirler.

M1600 Hibrit Roket Motoru özellikle hava araçlarının kısa mesafe kalkışları için fırlatıcı (Booster) olarak tasarlanmıştır. Katı yakıtlı taşıyıcılara alternatif olarak geliştirilmektedir.

Savunma

Askeri ve sivil uygulamalar da kullanılabilir.

Hava Araçları İçin Özelleştirildi

İnsansız hava araçların kalkışlarını sağlayabilmektedir.

Alternatif İtki Sistemi

Yüksek hızlı sistemler için alternatif bir fırlatıcı JATO dur.

Teknik Özellikler

  • Ortama İtki: 1600 N
    ISP: 5700

  • Toplam Ağırlık: 9.4 kg

  • Boy: 168 cm

  • Yakıt Türü: Parafin/NO2

  • Çap : 98 mm

Kimyadan Gelen Güç

İnsansız Hava Araçları İçin Alternatif İtki Sistemi

Hibrit roket motorlu JATO (Jet-Assisted Take-Off) sistemleri, uçakların kalkışında ekstra itki sağlamak için kullanılan sistemlerdir. Bu sistemlerde, Katı yakıtlı ve hibrit roket motorları kullanılır. Roket motorları uçağa takılır ve kalkış aşamasında ateşlenerek uçağın hızlı bir şekilde havalanmasını ve kalkış mesafesinin kısalmasını sağlar. Hibrit roket motorlu JATO sistemleri, özellikle yüksek kalkış hızına sahip uçakların performansını artırmak için kullanılır. Ayrıca Hibrit roket motorları, sonda roketlerinde yaygın bir şekilde kullanılan güçlü ve verimli roket itki sistemleridir. Sonda roketleri, bilimsel araştırmalar, atmosfer dışı gözlem ve uzay keşifleri gibi amaçlarla kullanılır.