Havacılık

rtkteknoloji-logo
Endüstri
Havacılık
Konum
Ostim Osb Mah. 1233 Cad. No: 2 Yenimahalle / Ankara
Satış Türü
B2C, B2B

Kullanılan ürünler

Havacılık endüstrisinin gelişimi 20. Yüzyıl başlarından günümüze kadar artarak devam etmektedir. Bu yeni teknolojiler havacılığın da gelişmesini sağlamıştır. Bugün hala büyümeye devam etmektedir. Havacılık sivil ve askeri olarak temelde ikiye ayrılabilir. Askeri alanda yapılan çalışmalar oldukça kritiktir.

RTK Teknoloji Havacılık alanında askeri ve sivil projeler yürütmektedir. Modelcilik ekipmanları, Hava alanı yer hizmet ekipmanları ve İnsanız hava aracı yedek parçaları üretimini yapmaktadır.
Özellikle insansız sistemler ve roketçilik alanında yaptığı ürünlerle ön plana çıkmaktadır. RTK Teknoloji geliştirmekte olduğu piston motorları ile yerli insansız hava araçlarımızın tedarik ve ambargo sorunları olmadan uçmasını sağlamaktadır. İnsansız sistemlerin kritik bölümü olan motorlar tamamen yerli imkanlarla üretilmektedir. 60 cc ve 170 cc motorların geliştirilmesi sürmektedir. 20 kilograma kadar insansız sistemler için geliştirilen bu motorlar ülkemizin bu alandaki dışa bağımlığını ortadan kaldıracaktır. RTK Teknoloji özgün motor projesi ile birlikte geliştirdiği insansız hava araçlarıyla ülkemizin gücüne güç katmaktadır.